Bemary gastronomiczne kluczem do zadowolenia klientów

Ciepłe potrawy, podawane w odpowiedniej temperaturze są tym, od czego w głównej mierze zależy zadowolenie klientów lokali gastronomicznych. Niestety, nie zawsze istnieje możliwość skoordynowania momentu przygotowania danego posiłku z chwilą podania go do spożywania przez gości danej restauracji. Na rynku istnieją jednakże rozwiązania, które pozwalają na bezproblemowe rozwikłanie tej sytuacji.

Bemar, czyli coś, bez czego trudno wyobrazić sobie nowoczesny lokal

Mowa rzecz jasna o bemarach gastronomicznych, czyli dość prostych urządzeniach, które mają za zadanie utrzymywanie odpowiedniej temperatury posiłków przez określony czas. Takie rozwiązanie szczególnie dobrze sprawdza się w czasie dużych imprez, których moment rozpoczęcia nie jest określony co do minuty.

Bemar grzewczy pozwala w takich sytuacjach przygotować posiłek z wyprzedzeniem, a następnie utrzymać go we właściwej temperaturze aż do chwili podania go na stół do spożycia przez uczestników danej uroczystości. Co więcej można w ten sposób serwować wszystkie dania na imprezie, dzięki czemu to sami goście będą mogli wybrać moment, w którym będą chcieli spożyć wybrane przez siebie danie.

Bemar do restauracji w dwóch rożnych formach

Spoglądając na katalogi sprzedażowe firm, dostarczających osprzęt i wyposażenie do lokali gastronomicznych można podzielić bemary gastronomiczne na dwie zasadnicze grupy – podgrzewane otwartym płomieniem, pochodzącym np. ze specjalnych podgrzewaczy olejowych oraz podgrzewane przy wykorzystaniu prądu elektrycznego.

Warto przy tym zauważyć, że bemary do restauracji występują także w różnych rodzajach funkcjonalnych – od bemarów pojedynczych, stacjonarnych, przewidzianych do usytuowania na stołach, aż do złożonych bemarów przewoźnych, zagregowanych na wózkach, na których można w praktyce zmieścić całe menu obiadowe.

Źródło: Technica.pl

You May Also Like