Oryginalne szklanki do drinków na prezent – co wybrać?

Eleganckie szklanki do drinków mogą okazać się ciekawym pomysłem na udany prezent dla bliskiej nam osoby, dlatego też warto rozejrzeć się za ciekawymi modelami. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo, na które szklanki warto postawić, aby zrobić miłą niespodziankę.

Najlepsze szklanki do drinków na prezent

kieliszek-o-koktajlu

Na prezent doskonale nadają się szklanki typu Parfait. Są to wysokie i dość smukłe szklanki na krótkiej nóżce, które idealnie nadają się przede wszystkim do owocowych drinków albo do mieszanek likierów. Tego typu szkło doskonale nadaje się także do serwowania lodów i wielu innych deserów na ciepło lub zimno.

Szklanki typu shot

Shot to popularne szklanki i kieliszki do drinków, które dostępne są w wielu różnych pojemnościach. Jak sama nazwa wskazuje szkło tego typu przeznaczone jest głównie do serwowania popularnych shotów i likierów solo. Na rynku jest wiele modeli, które różnią się między sobą kształtem, pojemnością oraz wysokością. Głównymi cechami kieliszków tego typu jest przede wszystkim niewielka objętość, dlatego też sprawdzą się one w przypadku napojów, które można wypić na raz. Kieliszki tego typu nie przypadną do gustu osobom, które lubią sączyć i delektować się smakiem. Kieliszki do drinków shot doskonale nadają się do drinków typu Kamikaze albo B-52.

Jakie szklanki dla kobiet

Dla kobiet najlepszym wyborem są szklanki do koktajli typu Coupe . Mowa tutaj oczywiście o dość wysokich i smukłych szklankach, które dostępne są na krótkiej nóżce. W szklankach tego typu bardzo często podaje się drinki owocowe i likiery uwielbiane przez większość kobiet. Na prezent doskonale sprawdzi się klasyczny kieliszek do Margarity, który wyróżnia się podwójną czaszką. W pierwszej kolejności warto postawić na szkło od renomowanych producentów. Na półkach sklepowych można znaleźć gotowe zestawy prezentowe.

You May Also Like