naturalny bio szampon dla dzieci

Naturalne kosmetyki dla dzieci

Naturalne kosmetyki dla dzieci

Pielęgnacja skóry dziecka wymaga dobrania odpowiednich kosmetyków. Na sklepowych półkach można znaleźć bardzo wiele różnych artykułów przeznaczonych dla dzieci, ale nie wszystkie są godne uwagi ze względu na zawartość drażniących składników, na przykład pochodnych ropy naftowej, konserwantów, substancji zapachowych czy barwników, które mogą prowadzić nawet do uczuleń.

Naturalne i ekologiczne kosmetyki BIO dla dzieci

Gdy chodzi o pielęgnację skory dzieci, nie warto eksperymentować zanadto i najlepiej zdecydować się na to, co daje nam natura – kosmetyki naturalne i ekologiczne będą strzałem w dziesiątkę!

Dzisiaj w sprzedaży znajduje się wiele kosmetyków, które bazują na starannie wyselekcjonowanych składnikach naturalnych, w tym pozyskiwanych z ekologicznych upraw, co również potwierdzone jest odpowiednimi certyfikatami. Dlaczego warto się na nie zdecydować?

Zalety kosmetyków naturalnych i ekologicznych:

  • naturalny skład – bez dodatków syntetycznych, bazuje na wyciągach z roślin, masłach i olejach roślinnych, które są najbardziej przyjazne dla skóry
  • bezpieczeństwo użycia – ryzyko wystąpienia reakcji alergicznej w przypadku kosmetyków naturalnych jest znacznie niższe
  • wszechstronne zastosowanie – mogą być używane przy wszystkich rodzajach skóry, do pielęgnacji twarzy, ciała i włosów
  • szeroki wybór produktów – w sprzedaży dostępne są różne balsamy, kremy, żele, mleczka i płyny do mycia, kosmetyki do włosów
  • bazują na tradycyjnych recepturach
  • nie są testowane na zwierzętach

Jak widać, zalet stosowania kosmetyków naturalnych i ekologicznych jest bardzo dużo. Mogą być one używane w związku z tym także w przypadku delikatnej skóry dziecka, która nie ma jeszcze rozwiniętych w pełni mechanizmów obronnych i jest w konsekwencji bardziej narażona na przesuszenie i podrażnienia. Kosmetyki naturalne i ekologiczne u dzieci można stosować już od pierwszego dnia życia!

Jakie kosmetyki wybrać?

Kosmetyki te można podzielić zasadniczo na dwie kategorie: kosmetyki gotowe powstające z różnych składników oraz naturalne składniki, które przeznaczone są do użycia solo. Do pierwszej kategorii zaliczane są różnego rodzaju kremy, olejki, balsamy czy środki oczyszczające, które bazują na specjalnie skomponowanych składnikach pochodzenia naturalnego, w tym certyfikowanych ekologicznie. Do drugiej z kolei takie składniki jak olej kokosowy, masło shea, olej migdałowy, które mogą być używane do smarowania ciała i twarzy oraz miejscowo na zmiany.

Warto wobec tego przetestować kosmetyki naturalne i ekologiczne dla dzieci – są najbliżej natury i dzięki temu również są tak wartościowe!

Naturalny delikatny szampon BIO dla dzieci

Naturalny delikatny szampon BIO dla dzieci

Naturalna pasta do zębów dla dzieci BIO ORIGINAL

Naturalna pasta do zębów dla dzieci BIO ORIGINAL

Naturalna pasta do zębów dla dzieci BIO TUTTIFRUTTI

Naturalna pasta do zębów dla dzieci BIO TUTTIFRUTTI