Grill kontaktowy – na co zwrócić uwagę przy jego wyborze?

Grillowane potrawy z pewnością mają wszelkie atuty ku temu, by zachwycić nasze podniebienia. Niemniej jednak nie każdy z nas może pochwalić się posiadaniem ogrodu lub wyjątkowego tarasu, w którym może stanąć murowany grill z prawdziwego zdarzenia. Wobec tego coraz częściej w naszych domach, a raczej w naszych kuchniach gości grill kontaktowy. Jest to sprytne i kompaktowe urządzenie, które pomoże nam grillować w nieco innych warunkach. Wobec tego, na co zwrócić uwagę przy jego wyborze?

Grill kontaktowy i jego moc

Grill kontaktowy to bez wątpienia jedno z tych urządzeń, które najczęściej kojarzone jest z kuchniami gastronomicznymi. Wówczas rzeczywiście takie urządzenie musi pochwalić się wyjątkowo dużą mocą, by mogło skutecznie ułatwiać prace kucharzom. Jednocześnie grill kontaktowy, który dostaniemy m.in. w ofercie sklepu Sklep.Technica.pl,  stanowi coraz częstszy przedmioty na wyposażeniu naszych, domowych kuchni i pozwala na przygotowywanie wyśmienitych dań. Najważniejszym parametrem przy jego wyborze staje się więc jego moc. Grill kontaktowy do zastosowań domowych powinien posiadać:

  • moc na poziomie około 2000W;
  • powinien posiadać także zabezpieczenia przed ewentualnymi spięciami i przepięciami prądu.

Dzięki tym parametrom zapewnimy sobie fakt, że grill kontaktowy w naszym domu będzie działał wydajnie, a jednocześnie nie będzie on pobierał tak ogromnej ilości prądu, by obciążyć nasz domowy budżet. Dodatkowo jeśli zadbamy o zabezpieczenie przez przepięciami prądu, to dodatkowo uchronimy grill przed rożnymi awariami.

Grill kontaktowy i jego dodatkowa funkcjonalność

Jeśli wybieramy grill kontaktowy do zastosowań domowych, wówczas powinniśmy także wziąć pod uwagę jego dodatkową funkcjonalność. Okazuje się, że najbardziej przydadzą się nam wymienne płytki, które pozwolą na grillowanie potraw, ale także np. na przygotowanie smakowitych gofrów. Warto także zadbać o to, by dany grill kontaktowy posiadał również dość szeroki zakres regulacji temperatury oraz dodatkowe zabezpieczenie przed niekontrolowanym otwarciem. Sprawdzi się to szczególnie, jeśli w domu są dzieci.

You May Also Like