Jak wybrać wysokiej jakości butelkę temiczną?

Na początek należy zwróć uwagę na objętość — butelki termiczne mieszczą od 473 ml do 591 ml płynu. Miłą rzeczą w nich jest to, że większość z nich pasuje do standardowego uchwytu na kubek w samochodzie.

Jadnak najważniejsza jest oczywiście jakość materiału. Butelki termiczne wykonane są ze stali nierdzewnej, plastiku, ceramiki i szkła. Przyjrzyjmy się temu bliżej.

Butelka termiczna ze stali nierdzewnej

Jest to popularny wybór dla podróżników, rowerzystów i wędrowców, odporny na uderzenia, wysokiej jakości i wytrzymały. Dzięki podwójnej ściance i uszczelnianej pokrywie kubek będzie utrzymywał Twój napój gorący (5-7 godzin) lub zimny (12-18 godzin) przez długi czas. Doskonały również dla tych, którzy mają długie dojazdy do pracy i wolą pić aromatyczną, mocną kawę po drodze, aby dodać sobie energii na cały dzień. Niektóre z kubków posiadają specjalny karabinek umożliwiający przypięcie do plecaka lub kurtki, a także silikonowe wkładki zapewniające wygodę w dłoni. Należy pamiętać, że taki kubek nie może być używany w mikrofalówce ani w zmywarce.

Butelka termiczna z tworzywa sztucznego

Idealna dla tych, którzy ćwiczą i dbają o reżim zużycia wody. Często butelki te wykonane są z odpornego na uderzenia i przyjaznego dla środowiska tworzywa sztucznego i służą do przechowywania zimnych napojów. Wyposażone są w nasadkę zabezpieczającą przed rozlaniem. Niektóre z nich posiadają szczelne zamknięcie otwierane przyciskiem, a także poręczny uchwyt do przenoszenia i mocowania na torbie lub kurtce. Miłym bonusem jest szeroka szyjka, która ułatwi napełnianie produktu płynami i lodem, a także jego późniejsze mycie. Ponadto, niektóre butelki są wyposażone w słomkę.

Ceramiczna butelka termiczna

Ten przyjazny dla środowiska i wielokrotnego użytku kubek termiczny POLAR SPORT jest odpowiedni dla tych, którzy wolą unikać plastiku. Kubek termiczny wykonany z wysokiej jakości ceramiki jest chemicznie obojętny i nie wchodzi w reakcje z żadną żywnością, nie parzy też rąk. Dzięki podwójnym ściankom i zamykanej pokrywce nie tylko dłużej utrzyma temperaturę napoju, ale także przekupi Cię swoim unikalnym designem — świetnie wygląda na biurku lub w dłoni. 

You May Also Like