Maszyna do obierania ziemniaków

Ziemniaki to bez wątpienia jedne z najchętniej spożywanych przez nas warzyw. Sprawdzają się one zarówno w roli dania głównego, jak i dodatku do obiadu. Nic więc dziwnego, że restauracje, chcąc ułatwić ich przygotowanie sięgają po elektryczne obieraczki do ziemniaków. Coraz częściej jednak z takimi maszynami możemy spotkać się także w gospodarstwach domowych.

Maszyna do obierania ziemniaków – rodzaje

Wyróżniamy dwa podstawowe typy obieraczek do ziemniaków.

obieraczka elektryczna do ziemniaków
obieraczka do ziemniaków pochodzi z oferty sklepu gastromocni.pl
  • Obieraczka do ziemniaków ręczna. Jest to tradycyjny typ obieraczki, który można spotkać w każdym domu. Służy ona nie tylko do obierania ziemniaków, ale doskonale sprawdzi się także w przypadku ogórka czy buraków, a także innych bulw. Obieranie nią jest łatwe, jednak wymaga od nas pracy.
  • Elektryczna obieraczka do ziemniaków. Najczęściej spotykana jest w lokalach gastronomicznych. Przyspiesza ona oraz ułatwia pracę. Jest bezobsługowa, a praca człowieka ogranicza się jedynie do wrzucenia do maszyny bulw.

Na co zwrócić uwagę wybierając maszynkę do obierania ziemniaków?

Wybierając zarówno obieraczkę ręczną, jak i elektryczną musimy zwrócić uwagę na kilka kwestii. Przede wszystkim będzie to wielkość urządzenia oraz jego kształt, a także rodzaj ostrzy znajdujących się w urządzeniu. Znajdziemy bowiem urządzenia z ostrzem poprzecznym oraz podłużnym. Kolejne kryterium to marka, a także cena obieraczki. Tutaj należy pamiętać, że najdroższe nie zawsze jest najlepsze, a przed zakupem dobrze poczytać opinie w Internecie. Zwróćmy uwagę także na materiał wykonania oraz, w przypadku obieraczki ręcznej, czy trzonek dobrze leży w dłoni.

You May Also Like